آینده مبهم مشاغل خانگی جلبک اسپیرولینا

یکی از درخواست‌های هر روزه از متخصصان ما در بانک جلبک؛ راه‌اندازی مشاغل خانگی با استفاده از جلبک اسپیرولینا می‌باشد. افرادی که در این زمنیه کار کردند با تجربه‌های متفاوتی همراه شدند، برخی به سرانجام رسید و توانستند درآمد مناسبی را از این طریق کسب کنند و برخی به دلایل مختلف فنی، سرمایه ای، مهاجرت و …  از ادامه کار منصرف شده و اقدام به جمع آوری مجموعه کشت خود نمودند. 

خدمات راه اندازی مشاغل خانگی در آلجی بانک همراه با تسهیلاتی چون قیمت ارزان استوک اولیه و کیفیت استاندارد، قیمت ارزان محیط کشت های صنعتی و آزمایشگاهی، مشاوره 24 ساعته و رایگان و همراهی تا رسیدن به تولید، آموزش رایگان و خرید تضمینی محصولات صورت می پذیرفت اما از سال 98 این خدمات به مشتریان صورت نپذیرفت. علت چیست؟ در ادامه علت حذف این خدمات را خدمتتان ارایه می دهیم.

1. قیمت تمام شده بالا: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، هزینه های کارگری و اجاره بها قیمت تمام شده محصولات برای مقیاس های کوچک بسیار بالا بوده و محصولاتی که حاصل می شود توان رقابت با نمونه های صنعتی تولید داخل و واراداتی را ندارد.

2. کسترش تولید صنعتی اسپیرولینا و عرضه گسترده محصولات: با توجه به گسترده شدن تولید اسپیرولینا در ایران به زودی عرضه در مقیاس گسترده این محصولات آغاز شده و نتیجه آن از بین رفتنبازار های محلی برای تولید کنندگان خانگی می باشد.

3. هزینه تعمیر و نگهداری بالا به نسبت وقت: با توجه به استفاده گسترده از وسایل و لوازم در مقیاس های کوچک همچوم پمپ، سنگ هوا، لوله هوا، وان، آکواریوم، موج ساز و … و با توجه به افزایش هزینه های مواد مصرفی این صنعت در مقیاس کوچک هزینه تعمیر و نگهداری به شدت بالا بوده و امکان توجیه اقتصادی را پایین می اورد.

4. سویه های ضعیف: برخی از افرادی که قبلا تولیدات اسپیرولینا را در مقیاس کوچک انجام می دادند در حال حاضر اقدام به فروش محیط کشت و استوک جلبک با عناوین مختلف با تبلیغات گسترده در شبکه های اجتماعی می نمایند. با توجه به عدم نگهداری استوک مادر توسط این افراد و عدم خالص سازی آن اسپیرولینای عرضه شده انواع آلودگی های قارچی، باکتریایی و پروتوزوایی را داشته و روز به روز ضعیف تر شده و راندمان کشت را کاهش می دهد. 

5. عدم صدور مجوز برای واحد های خانگی و ممنوعیت استفاده واحد های دارای مجوز بابت خرید محصولات بدون مجوز واحد های خانگی

کلیه موارد اعلام شده سبب شده است که آلجی بانک از ارایه خدماتی که سبب از بین رفتن سرمایه و اعتماد شما عزیزان می شود جلوگیری کرده و شما را در این امر یازی نماید.

در صورتی که راه کار و یا نظراتی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.