بانک جلبک های ایران(میکروآلگ و علف های دریایی)
شرکت توسعه ذخایر زیستی جلبک های فارس
درباره ما

شرکت توسعه ذخایر زیستی جلبک های فارس در سال 1395 با هدف توسعه صنعت زیست فناوری دریا با تمرکز بر جلبک ها تاسیس گردید و پس از چند ماه در مرکز رشد کشاورزی پارک علم  فناوری فارس مشتقر شود. این شرکت با پشتوانه تجربی بیش از 12 سال نیرو های متخصص خود با با همت و تلاش شبانه روزی توانست در مدت کوتاهی پله های ترقی را طی کرده و در مدت کمتر از 7 ماه حضور به عنوان برترین شرکت مرکز رشد کشاورزی در سال 1396 برگزیده شد و موفق به دریافت تقدیر نامه گردید. 

این شرکت توانسته است زیر ساخت های مناسبی را در زمینه جلبک های فراهم آورد. 

بانک جلبک های ایران: یکی از مهمترین زیرساخت های مورد نیاز جهت بسط صنایع وابسته به جلبک، وجود سویه خالص جلبک می باشد. این زیرساخت اساسی می توان با معرفی جلبک های متسعد به صنایع مختلف گام موثر و پشتوانه قوی ای را در این زمینه فراهم کند.

تولید دستگاه های خط تولید جلبک: این زیرساخت با تمرکز بر ساخت دستگاه های فتوبیوراکتور بدون محدودیت ظرفیتی و همچنین دستگاه های برداشت (harvestor) و پیش برداشت (Preharvestor) و دستگاه های فرایند های پایین دستی جلبک توانسته خطوط کامل تولید را به ارمغان آورد.

پایلوت تولید بیومس: این ریزساخت به عنوان مدل مطالعاتی (Case Study) یکی از مهمترین نیاز های اساسی بسط صنعت بیومس در استان فارس و جنوب کشور است به طوری که می توان توسط آن بیومس هر نوع سویه جلبکی را تست و روانه فرایند های توسعه ای در استان نمود.

پالایش زیستی (Biorefinery): این فرایند با تکیه بر تحقیق و توسعه  می تواند زنجیره ارزش افزوده جلبک ها را در ایران تکمیل کرده و گامی موثر جهت جلوگیری از خروج ارز و تبدیل این تهدید به فرصت ارز آوری بردارد.  

امید است خداوند متعال در این را همواره یاور ما باشد تا بتوانیم قدمی در راه اعتلای ایران اسلامی برداشته و ایران اسلامی را در قله افتخارات جهان جای دهیم.